Okna dachowe Fakro - Oknosfera - sfera niskich cen

Przejdź do treści

Menu główne:

Produkty > Okna > Okna dachowe
fakro 1


Okna dachowe obrotowe
FTS, FTS-V
wykonane z drewna sosnowego, impregnowanego próżniowo i malowanego lakierem akrylowym klamka Standard umieszczona w dolnej części skrzydła umożliwia łatwą obsługę okna oraz dwustopniowe mikrouchylenie montowane w dachu o kącie nachylenia od 15° do 90° wraz z kołnierzem uszczelniającym wzbogacone szeroką gamą akcesoriów wyposażenia dodatkowego 10 lat gwarancji

FTP-V
wykonane z drewna sosnowego, impregnowanego próżniowo i dwukrotnie malowanego lakierem akrylowym klamka Elegant umieszczona w dolnej części skrzydła umożliwia łatwą obsługę okna oraz dwustopniowe mikrouchylenie montowane w dachu o kącie nachylenia od 15° do 90° wraz z kołnierzem uszczelniającym wzbogacone szeroką gamą akcesoriów wyposażenia dodatkowego 10 lat gwarancji

FTP-W
wykonane z drewna sosnowego, impregnowanego próżniowo i czterokrotnie malowanego lakierem poliuretanowym w kolorze białym, tworzącym trwałą i odporną na wilgoć powłokę, klamka umieszczona w dolnej części skrzydła umożliwia łatwą obsługę okna oraz dwustopniowe mikrouchylenie, montowane w dachu o kącie nachylenia od 15° do 90° wraz z kołnierzem uszczelniającym, wzbogacone szeroką gamą akcesoriów wyposażenia dodatkowego.

FTP-V Electro, FTP-W Electro
fabrycznie wyposażone w urządzenia umożliwiające jego zdalne otwieranie i zamykanie oraz sterowanie dodatkami za pomocą pilota wyposażone w czujnik deszczu ZRD, który w czasie pojawienia się opadów automatycznie uruchamia funkcję zamykania skrzydła styki na ościeżnicy 24VDC umożliwiają łatwe zamontowanie elektrycznych akcesoriów okno posiada kompletną instalacje elektryczną 230V umożliwiającą łatwe podłączenie wykonane z drewna sosnowego, impregnowanego próżniowo, FTP-V Electro dwukrotnie malowane lakierem akrylowym FTP-W Electro czterokrotnie malowane lakierem poliuretanowym w kolorze białym, tworzącym odporną na wilgoć powłokę montowane w dachu o kącie nachylenia od 15° do 90° wraz z kołnierzem uszczelniającym 10 lat gwarancji

PTP, PTP-V
Okno PTP-V to okno dachowe o konstrukcji alumniniowo-tworzywowej. Idealnie nadaje się do stosowania w pomieszczeniach na poddaszu, w których panuje podwyższony poziom wilgoci np. w łazienkach, czy w kuchniach. Okno można stosować również w pomieszczeniach, w których zgodnie z życzeniem klienta ma znajdować się białe, łatwe do utrzymania w czystości okno dachowe.
Okno PTP-V wyposażone jest w wydajny nawiewnik V35, który umożliwia napływ świeżego powietrza do pomieszczenia przy szczelnie zamkniętym oknie. Nawiewnik posiada możliwość płynnej, ręcznej regulacji wielkości kanału przepływu powietrza. Okno PTP-V posiada całkowicie nowe rozwiązania konstrukcyjne, wiele z nich jest chronionych patentami: nowoczesne ramy ościeżnicy i skrzydła, innowacyjne okucia, nową klamką, nowy system uszczelniania

FTH-V
wykonane z drewna sosnowego, impregnowanego próżniowo i dwukrotnie malowanego lakierem akrylowym klamka Elegant umieszczona w dolnej części skrzydła umożliwia łatwą obsługę okna oraz dwustopniowe mikrouchylenie montowane w dachu o kącie nachylenia od 20° do 65° wraz z kołnierzem uszczelniającym wzbogacone szeroką gamą akcesoriów wyposażenia dodatkowego 10 lat gwarancji

FDH
wykonane z drewna sosnowego, impregnowanego próżniowo i dwukrotnie malowanego lakierem akrylowym klamka Elegant umieszczona w dolnej części skrzydła umożliwia łatwą obsługę okna oraz dwustopniowe mikrouchylenie montowane w dachu o kącie nachylenia od 25° do 65° wraz z kołnierzem uszczelniającym wzbogacone szeroką gamą akcesoriów wyposażenia dodatkowego 10 lat gwarancji

FTT termo
Okno FTT Termo to okno dachowe o specjalistycznej i nowatorskiej konstrukcji, zapewniające dużą oszczędność energii cieplnej. Okno charakteryzuje się bardzo dobrym współczynnikiem przenikania ciepła (Uokna = 0,94W/m2K), co umożliwia stosowanie go w budynkach, w których szczególny nacisk położony jest na zminimalizowanie strat ciepła np. w budownictwie pasywnym.

FTL/D, FTL/D-W
Wykonane z drewna sosnowego, impregnowanego próżniowo, dwukrotnie malowanego lakierem akrylowym (FTL/D) lub czterokrotnie lakierem poliuretanowym w kolorze białym (FTL/D-W), klamka umieszczona w dolnej części skrzydła pozwala na otwarcie okna oraz umożliwia dwustopniowe mikrouchylenie skrzydła, montowane w dachu o kącie nachylenia od 15° do 90° wraz z kołnierzem uszczelniającym, wzbogacone szeroką gamą akcesoriów wyposażenia dodatkowego.

BDL, BVL, BXL
wykonane z drewna sosnowego, impregnowanego próżniowo, dwukrotnie malowanego lakierem akrylowym; nowa konstrukcja ramy okna i skrzydła; innowacyjne okucia; nowy podwójny system uszczelnienia okna; obsługiwane za pomocą nowej klamki; wzbogacone szeroką gamą akcesoriów wyposażenia dodatkowego; zespolenie kolankowe montowane jest w dachu o kącie nachylenia od 15° do 55° wraz z nowym kołnierzem uszczelniającym, specjalnie opracowanym do nowej serii okien kolankowych.

fakro 3

Klamki:

Okna obsługiwane jest za pomocą klamki lakierowanej z dwustopniowym mikrouchyleniem, umieszczonej w dolnej części skrzydła.


Firma FAKRO to prywatna firma rodzinna, która powstała w 1991 roku. Jest najbardziej dynamiczną i najszybciej rozwijającą się firmą w branży okien dachowych na świecie. Przez kilkanaście lat z małej rodzinnej firmy rozwinęła się w międzynarodową korporację, w której udziały mają obywatele z Anglii, Austrii, Hiszpanii, Holandii, Irlandii, Niemiec, Polski, Rosji, Węgier. Celem firmy jest dostarczanie najwyższej jakości produktów związanych z poddaszem, spełniających oczekiwania klientów na całym świecie. Stawiając sobie te cele troszczymy się jednocześnie o zdrowie i bezpieczeństwo klientów oraz ochronę środowiska. FAKRO jest producentem szerokiej gamy wyrobów, które umożliwiają komfortowe zamieszkiwanie na poddaszu. Należą do nich okna dachowe o różnych konstrukcjach i sposobach otwierania: okna obrotowe, okna uchylno-obrotowe, okna kolankowe, wyłazy dachowe, świetliki dachowe.
Akcesoria do okien: żaluzje, zasłony, rolety wewnętrzne i zewnętrzne, markizy zewnętrzne, siłowniki, układy zdalnego sterowania, systemy oddymiania.
FAKRO to również znaczący światowy producent składanych schodów strychowych, oferujący całą paletę produktów do wszystkich możliwych zastosowań.

Okna dachowe uchylno-obrotowe

FPP preSelect

wykonane z drewna sosnowego, impregnowanego próżniowo, trzykrotnie malowanego lakierem akrylowym, obsługa okna odbywa się za pomocą klamki umieszczonej w dolnej części skrzydła. Zmianę sposobu otwierania umożliwia przełącznik preSelect umieszczony w połowie wysokości ościeżnicy, wyjmowanie i wkładanie skrzydła oraz montaż całego okna preSelectŽ jest identyczny jak w oknach obrotowych FT, montowane w dachu o kącie nachylenia od 15° do 55° wraz kołnierzem uszczelniającym, wzbogacone szeroką gamą akcesoriów wewnętrznych oraz markizą zewnętrzną identycznych jak do okien obrotowych.

PPP

wykonane z wielokomorowych profili PVC w kolorze białym (RAL 9010), które wewnątrz wzmocnione są ocynkowanymi rdzeniami stalowymi obsługa okna odbywa się za pomocą klamki umieszczonej w dolnej części skrzydła. Zmianę sposobu otwierania umożliwia przełącznik preSelectŽ wzbogacone szeroką gamą akcesoriów wyposażenia dodatkowego, zarówno zewnętrznych jak i wewnętrznych identycznych jak do okien drewnianych montowane w dachu o kącie nachylenia od 15° do 55° wraz z kołnierzem uszczelniającym identycznym jak do okien drewnianych FAKRO posiada fabrycznie zamontowane dolne kątowniki do montażu okna na łatach w konstrukcji dachu 10 lat gwarancji

FEL

Wykonane z drewna sosnowego, impregnowanego próżniowo, dwukrotnie malowanego lakierem akrylowym, klamki zamontowane w dolnej części skrzydła umożliwiają jego uchylenie natomiast górne uchwyty służą do obracania skrzydła oraz do zmiany sposobu otwierania okna, montowane w dachu o kącie nachylenia od 15° do 55° wraz z kołnierzem uszczelniającym, wzbogacone szeroką gamą akcesoriów wewnętrznych identycznych jak do okien obrotowych. Dostosowana do okien FEL markiza i roleta zewnętrzna posiada odmienną konstrukcję.

fakro 2

Rodzaje kołnierzy:
Kołnierz do pokryć płaskich
ESV umożliwia szczelne połączenie okna z płaskimi pokryciami dachowymi. W standardzie wszystkie kołnierze uszczelniające powlekane są lakierem poliestrowym w kolorze popielato-brązowym zbliżonym do RAL 7022, co doskonale komponuje okno z typowymi kolorami pokryć dachowych.Kołnierz do pokryć profilowanych EZV-P umożliwia szczelne połączenie okien z falistymi pokryciami dachowymi. W standardzie wszystkie kołnierze uszczelniające powlekane są lakierem poliestrowym w kolorze popielato-brązowym zbliżonym do RAL 7022, co doskonale komponuje okno z typowymi kolorami pokryć dachowych.Kołnierz do pokryć wysokoprofilowanych EHN-P umożliwia połączenie okna z wysokoprofilowanym pokryciem dachowym.

Kołnierz z dodatkową izolacją EHV-AT Termo pozwala na unikanie powstawania mostków termicznych w przypadku montażu okna na głębokości N (+3 cm), w strefach chłodnego klimatu. Kołnierz EHV-AT Thermo pozwala na unikanie powstawania mostków termicznych w przypadku montażu okna na głębokości N (+3 cm), w strefach chłodnego klimatu. Kołnierz ten daje możliwość dobrego docieplenia okna, ponieważ rozchylone elementy kołnierza zawierają doklejony materiał dociepleniowy. Kołnierz umożliwia szczelne połączenie okna ze wszystkimi rodzajami pokrycia dachowego o wysokości profilu do 90 mm w szczególności: dachówka, blacha wysokoprofilowana. Standardowo przystosowany jest do montażu pojedynczego okna w połaci dachu. Występuje również w wersji modułowej do zespalania okien w poziomie. Standardowa odległość między oknami w poziomie wynosi 15 cm. Zakres montażu w dachach o spadku od 15°do 90°. Budowa kołnierza: Kołnierz składa się z czterech podstawowych elementów (dolny, dwa boczne, górny) odpowiednio wyprofilowanych z przyklejonym materiałem dociepleniowym. Dolny element kołnierza posiada podklejoną od spodu masę plastyczną pozwalającą na przyklejenie kołnierza do pokrycia dachowego, przez co zapewniona jest szczelność połączenia. Wyposażony jest ponadto w rynienkę odwadniająca mającą na celu odprowadzenie skroplin pary wodnej z folii wstępnego krycia poza okno oraz boczne kliny uszczelniające zapewniające ochronę przed nawiewaniem pyłu, liści i śniegu.

Kołnierze kombi
do wszystkich rodzajów pokryć pozwalajace na zespolenie okien w grupy.

Akcesoria wewnętrzne
Żaluzje AJP, AJP-B, AJP-E

możliwość kierowania strumieniem światła, możliwość regulacji ilości wpadającego światła poprzez zmianę kąta nachylenia lameli, możliwość częściowego zasłonięcia okna żaluzją, redukcja nadmiaru ciepła w pomieszczeniu, ukrycie wnętrza przed obserwatorami z zewnątrz, które nie wiąże się ze znacznym zmniejszeniem dopływu światła.

Rolety wewnętrzne ARS
stopniowa redukcja dopływu światła, możliwość zatrzymania rolety w trzech różnych pozycjach, estetyczna listwa aluminiowa kryjąca wałek rolety, zapewnienie prywatności użytkownikom poprzez całkowite zaciągnięcie rolety, ochrona przed ciepłem słonecznym, szeroka paleta kolorów zaspokajająca indywidualne oczekiwania.

Rolety wewnętrzne ARP, ARP-E
stopniowa redukcja dopływu światła, szeroka paleta kolorów zaspokajająca indywidualne oczekiwania, możliwość zatrzymania rolety w dowolnym miejscu dzięki bocznym prowadnicom, zapewnienie prywatności użytkownikom poprzez całkowite zaciągnięcie rolety, ochrona przed ciepłem słonecznym.

Rolety wewnętrzne ARF, ARF-E
stopniowa redukcja dopływu światła, aż po zaciemnienie wnętrza, możliwość zatrzymania rolety w dowolnym miejscu dzięki bocznym prowadnicom, estetyczna listwa aluminiowa kryjąca wałek rolety, zapewnienie prywatności użytkownikom poprzez całkowite zaciągnięcie rolety, ochrona przed ciepłem słonecznym, ograniczenie strat ciepła z pomieszczenia w okresach grzewczych, może być myta mokrą szmatką bądź gąbką, odporna na działanie wilgoci.

Świetliki
Świetliki to produkty o nowatorskiej konstrukcji, charakteryzujące się dobrymi cechami użytkowymi oraz prostym sposobem montażu. Występują w wersji nieotwieranej oraz otwieranej uchylnie. Świetliki polecane są do dachów o niewielkim kącie nachylenia, szczególnie gdy okno montowane jest na dużej wysokości. Z tego względu w oknach tych nie jest potrzebna funkcja obrotowa, służąca przede wszystkim do mycia okna.
Ze względu na miejsce zamontowania i dużą powierzchnię przeszklenia świetliki doskonale doświetlają wnętrza budynków (klatki schodowe, hole, pokoje bez stropów). Idealnie sprawdzają się jako dodatkowe doświetlenie z dużej wysokości, np. w restauracjach, w galeriach handlowych tworząc wyjątkowy nastrój. Polecane są również do doświetlenia budynków przemysłowych, np. hal produkcyjnych, magazynów czy garaży.

Systemy elektryczne
Do okien dachowych zamontowanych w miejscach trudno dostępnych, firma FAKRO oferuje nowoczesne systemy sterowania elektrycznego. Elementy i układy automatyki realizować mogą różne funkcje sterowania oknami oraz elemetami wyposażenia dodatkowego.
Polecamy akcesoria do okien dachowych również w wersji z napędem elektrycznym. W zależności od potrzeb i preferencji można oknach zamontować rolety zewnętrzne oraz rolety i żaluzje wewnętrzne. Systemy sterowania wyposażone w siłowniki mogą współpracować z czujnikami deszczu i wiatru.


Schody strychowe
Schody strychowe FAKRO - to schody składane, wykonane z drewna sosnowego lub z metalu. Umożliwiają łatwe i bezpieczne wyjście na poddasze (strych). Po złożeniu "chowają się w suficie", co przyczynia się do oszczędności powierzchni pomieszczenia.


Schody charakteryzują się:

  • funkcjonalnością

  • trwałością

  • wysokim komfortem użytkowania

  • łatwością montażu


Schody strychowe segmentowe FAKRO są trzy lub czteroczęściowymi składanymi schodami drewnianymi. Konstrukcja schodów oraz materiały użyte do produkcji gwarantują łatwe, wygodne i bezpieczne korzystanie z pomieszczeń strychowych. System montażu umożliwia łatwe zamontowanie schodów przez dwie osoby, a także łatwe dopasowanie długości drabiny do wysokości pomieszczenia.

Akcesoria zewnętrzne
Akcesoria zewnętrzne umieszczone są przed oknem co pozwala na skuteczną redukcję ciepła słonecznego. Markizy i rolety zewnętrzne odbijają promienie słoneczne na zewnątrz, chroniąc pomieszczenie przed nadmiernym i uciążliwym ciepłem. Szeroka gama akcesoriów wyposażenia dodatkowego podnosi jakość użytkową okna stwarzając możliwość kontroli światła, redukcji ciepła oraz oszczędności energii.

Rolety zewnętrzne ARZ-H, ARZ-E, ARZ Solar, ARK-E
skuteczna ochrona przed upałem, ograniczenie strat ciepła w zimie, całkowite zaciemnienie wnętrza, ochrona przed nadmiernym hałasem, zapewnienie poczucia prywatności, ochrona przed promieniami UV, roleta zewnętrzna stanowi element utrudniający włamanie.

Rolety zewnętrzne ARZ Werso
dwie pozycje ustawienia lamelek: zaciągniete zaciemniają wnętrze, ustawione pod katem 40° (tak jak w żaluzji) umożliwiają napływ naturalnego światła; skuteczna ochrona przed uciążliwym upałem; ograniczenie strat ciepła w zimie; ochrona przed nadmiernym hałasem; ochrona przed promieniami UV; zapewnienie poczucia prywatności; roleta zewnętrzna stanowi element utrudniający włamanie; czujnik temperatury sterujący funkcjami rolety.

Markizy zewnętrzne AMZ, AMK, AME
skuteczna redukcja ciepła słonecznego, która odbywa się przed oknem (markiza o wiele lepiej chroni przed nagrzewaniem pomieszczenia niż żaluzja czy roleta wewnętrzna), ochrona przed nadmiarem promieni słonecznych przy jednoczesnym zapewnieniu widoczności (markiza przepuszcza wystarczającą ilość światła i umożliwia kontakt wzrokowy z otoczeniem dlatego nie ma potrzeby codziennego rozwijania, można nią zasłonić okno na całe lato), ochrona przed szkodliwym promieniowaniem UV, ochrona przed szkodliwym oddziaływaniem refleksów, szczególnie przy pracy z komputerem, umieszczona nad oknem po zwinięciu nie zmniejsza powierzchni przeszklenia, skuteczne zacienienie wnętrza nawet przy uchylonym oknie, dzięki zastosowaniu szerszego materiału. łatwy montaż - markizę montujemy od wewnątrz pomieszczenia, zaciągnięta w czasie deszczu redukuje odgłos spadających kropel.

Deklaracja właściwości użytkowych:                        Ulotka:                            DANE KONTAKTOWE
Adres:                                 Telefon/Fax:
ul. Chełmińska 52                 56-46-567-18
86-300 Grudziądz                 535-578-558

E-mail:

Zobacz nas na mapie - kliknij

Pobierz aplikację mobilną
Bądź na bieżąco
z najświeższymi
informacjami z branży

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Otrzymuj na bieżąco informacje
o nowościach i ofertach specjalnych
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego